Apie musKontaktaiNaujienosKarjera
   
ViscoPlus®BioSil®LIPOGEMS®Reg'Activ CholesterolLyprinol®LORArtroskopijaOrtopedijaEndoprotezavimasTraumatologijaOsteosintezės implantaiIšorinė fiksacija

Traumatologija

Kaulas – tai kietas ir standus organas, sudarantis griaučius. Kaulas yra sudarytas iš kaulinio audinio, susidedančio iš kaulinių ląstelių (osteoblastocitų) ir tarpląstelinės medžiagos.

 

Žmogaus griaučius sudaro daugiau nei 200 kaulų, susijungusių įvairiomis jungtimis. Per gyvenimą žmogaus kaulų skaičius pastoviai kinta. Kūdikis jų turi apie 270. Augant susidaro vis daugiau kaulėjimo taškų, todėl vaikystėje kaulų paauglys gali turėti net 365. Baigus bręsti, atskiros kaulinės skeleto dalys susijungia į vientisus kaulus, tad kaulų skaičius sumažėja. Suaugusio žmogaus kūne yra apie 200 kaulų, vadinamų kanonių (pagrindinių, pastovių). Be jų dar yra 3 klausomieji kauleliai ir dar apie 20 mažyčių, nepastovių. Tad išvis suaugusiojo kūną sudaro apie 226 kaulai.

 

 

Traumatologija (gr. τραῦμα, kilm. τραῦματος – žaizda, pažeidimas + λόγος – mokslas) - chirurgijos šaka, tirianti ir gydanti judamojo aparato (kaulų ir raumenų), odos ir gleivinės pažeidimus, po jų atsirandančius organizmo pakitimus ir būdus, padedančius tų pažeidimų išvengti.

 

Traumatologinių operacijų metu, priklausomai nuo kaulo pažeidimo lygio, gali būti priimtas sprendimas taikyti konservatyvųjį arba operacinį gydymo metodą. Konservatyvusis būdas skirstomas į imobilizacinį (lūžusios galūnės sutvirtinimas gipsu ar jo pakaitalais) ir trakcinį (lūžusios galūnės sutvirtinimas, atliekant tempimą), o operacinis – į vidinę fiksaciją osteosintezės implantais  ir išorinę fiksaciją.

calmaGazele
Apie musKontaktaiNaujienosKarjera
© 2013 UAB "Osteca". Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas